Eko

 

 

Ekologia i ochrona naszej planety to w dzisiejszych czasach jeden z priorytetów. Planując otwarcie firmy cateringowej postanowiliśmy pójść w proekologiczne rozwiązania. Sporo firm dowożących posiłki do klienta interesuje się obecnie zmianą opakowań na biodegradowalne, niestety ceny tych opakowań skutecznie zniechęcają do ich wyboru gdyż są one ok 4-5 razy droższe od plastiku. Tworzywo polimerowe, potocznie zwane plastikiem (tworzywo sztuczne, przy dietach pudełkowych zazwyczaj są to opakowania z PP-polipropylenu) – w zależności od jego rodzaju rozkłada się od 100 do 1000 lat…..ekologiczne pojemniki cateringowe dla gastronomii w odpowiednich warunkach rozkładają się w 100% w ciągu ok 90 dni. Poza katastroficznym wpływem na środowisko, plastik ma udowodniony, negatywny wpływ na zdrowie.

Kilka liczb dla porównania…. Zakładając, że firma eko i nie-eko ma 50 stałych klientów.

NIEEKOLOGICZNY CATERING w ciągu roku wytwarza ogromną ilość odpadów, które dewastują nasza planetę. Ilość śmieci w postaci opakowań po posiłkach zaledwie po 1 roku (1 op. ok 25g)- ok 2281 kg! 2281 KG PLASTIKU.

EKOLOGICZNY CATERING pozostawia po sobie ok…0kg opakowań! ZERO!

Nie zastanawialiśmy się więc długo i po długich poszukiwaniach odpowiedniego dostawcy tacek cateringowych zdecydowaliśmy się na opakowania me.Organic. Opakowania te idealnie wpisują się w trendy współczesnych eko-opakowań. Produkowane są z pulpy celulozowej i w całości ulegają biodegradacji. Po użyciu mogą z powodzeniem zostać poddane recyklingowi jako odpad organiczny lub tektura papierowa. Nie zawierają żadnych szkodliwych substancji, a celuloza, z której są wytwarzane pozyskiwana jest z drzew pochodzących z certyfikowanych upraw oznaczonych znakiem FSC Forests for All Forever. Wnętrze opakowania zabezpiecza biolaminat, który podobnie jak tacka ulega biodegradacji. Tacki zgrzewamy w 100% kompostowalną folią, posiadającą certyfikat BioCompost. Tacki me.Organic to:

  • skład 94% celuloza + 6% biolaminat (ilość zależy od formatu tacki)
  • właściwości nie tylko ekologiczne, ale i ekonomiczne dla Państwa - dzięki naturalnemu rozkładowi brak kosztów odzysku i utylizacji
  • wysoka barierowość
  • zastrzeżona technologia produkcji gwarantująca sztywność w wysokiej temperaturze i odporność cieplną
  • temperatura użycia: do 150ºC
  • możliwość 100% recyklingu i kompostowania
  • brak toksycznych odpadów
  • celuloza to czysty, surowy materiał bezpieczny dla zdrowia
  • liczne certyfikaty i nagrody m.in. za innowacyjność

Smoothies czy koktajle obecne w naszej diecie pakujemy w szklane butelki a zupy w słoiki. Jest to w 100% produkt ekologiczny i nie przenika do jedzenia czy napojów. Pamiętać należy by wyrzucać butelki/słoiki do odpowiedniego kosza, dzięki temu mogą być recyklingowane nieskończoną ilość razy. Nawet w pełni biodegradowalne opakowania wyrzucone do niewłaściwego kosza wylądują na wysypisku, zwracajmy więc uwagę na to, gdzie wrzucamy poszczególne materiały. 

NASZE OPAKOWANIA oraz FOLIA, którą zgrzewamy tacki to odpady BIO.

BUTELKI ORAZ SŁOIKI wyrzucamy do kosza na SZKŁO

Pamiętajcie- Każda szklana butelka ponownie wprowadzona do obiegu pozwala zaoszczędzić energię potrzebną do świecenia 100-watowej żarówki przez 4 godziny

BE FIT STAY ECO♻

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl